הקשרים של Heal Your Heart

תהליך Heal Your Heart מאפשר ללמוד לחיות נכון עם מצבי לחץ. תהליך Heal Your Heart מאפשר ללמוד להיות קשוב לגוף ובכך להיות במודעות.
באמצעות מגע אפשר לשפר תחושה של לחץ וחולשה בחיים, כגון כאבים פיזים, תחושה קבועה של מתח, לחץ, חרדה, בדידות, שעמום ואף צורות התנהגות כגון עצבות, דכדוך וביישנות.
ניתן ליצור שינוי בדפוסים ככל שתשומת הלב לגופנו גדלה, ולזהות כיצד סימפטומים שונים באים לידי ביטוי בגופנו, באילו סיטואציות הם מופיעים ואיך הם נוצרים ומתפתחים.
בשלב מתקדם יותר של התהליך ניתן ללמוד איך לשלוט בדפוסים אלו ואף להפסיקם.
תהליך עבודה אישי מאפשר לנו ללמוד על עצמנו בסיטואציות שונות.

  1. איך לומדים להפסיק את מה שמציק לנו?
    הקליינט בתהליך לומד לשים לב להחזקה באזור מסוים, כמו כיווץ, הרפיה, מתח ועוד. ברגע שקליינט יודע איך להרפות או לחזק החזקה מסוימת בגוף, איך הוא נושם באותה עת, שיש הבדל בחוויה כשהוא מכווץ ונושם, אז ניתן לומר שתשומת הלב שלו ממוקדת לאזור של הסימפטום\הכאב. כאשר הקליינט מיצר את החוויה בגוף ומפסיק אותה הוא מתחיל לשים לב שחוויה וגוף הם אחד. לאחר כמה זמן של תרגול הקליינט יכול לחזור על זה לבדו, ובסופו של דבר יהיה מוכן לעזוב את הכאב\סימפטום לגמרי. דהיינו, יהיה ניתן ללמד אותו לעבוד בצורה אינטנסיבית בלי להגיב, ובסופו של דבר לעצור ולעזוב כל מה שהיה קודם ולשמוע לגופו.

1.1.   איך ניתן ללמוד על האווירה בזמן סיטואציה שחוזרת על עצמה במטרה לעצור את אותה אווירה?
אנו מלמדים קליינט לשנות הרגלים וסיטואציות שונות עלידי זה שהוא מגביר תשומת לב לאזור בגוף שהוא מכיר שמשתתף כחלק מהאווירה בסיטואציה. כך יהיה ניתן לשנות את הסיטואציה ולהפסיק אותה לאלתר.

1.2.   בידי זה שאנו שמים לב להרגלים יום-יומיים יש אפשרות שיחול שינוי בהרגל עצמו?
כן. עצם הלימוד על אזור מגביר את החשיבות של האזור בזמן התהליך. הזמנים שהסימפטום\כאב מופיע הינם מחודדים עבור הקליינט והוא יכול להתחיל לחקור מתי בדיוק זה מופיע במהלך היום.

1.3.   כאב הינו סימפטום פיזי הנתפס כבלתי נשלט. איך באמצעות למידה דרך הגוף ניתן להפסיק כאב וללמוד אפשרויות נוספות של תנועה עם הגוף?
קליינט שלמד להפסיק סימפטום בגוף ומתחיל לשים לב לשינו בסיטואציה שחזרה על עצמה שוב ושוב מתחיל לשים לב לרמת אנרגיה חדשה בגוף. מידת הפסקת הסימפטום הפיזי יכול להוות הסבר לרמת ההפסקה של הסיטואציה בחיים שלו.

על הכותבת:

מור גץ – בוגרת בבית ספר של אבי גרינברג בנווה צדק משנת 2002-2005 והינה מדריכה מוסמכת (שלב I), ובעלת תואר ראשון (B.A) מאוניברסיטה ת"א.

ליצירת קשר:     052-8368365